Pradėkim nuo savęs.

person Autorius: TINGI PANDA list Paskelbta: ŽMOGUS IŠ "M" Data: favorite Paspaudimai: 131

Kasdienė situacija.

 

Skubu, lekiu. Maigad.. pietūs!! Reikia pavalgyti, nusiperku maisto. Kavinėje išsinešimui ar parduotuvėje baltos mišrainės ir duonos riekę, tai turbūt nėra svarbiausia.

Su kuo valgyti ? Juk rankom mašinoje mišrainės nevalgysiu? Ar valgysiu? Gal tiek to.

Įrankiai, įrankiai.... hm... grįžtu į parduotuvę imu vienkartini įrankių rinkinį lekiu atgal į mašiną. Pavalgau, šiukšles išmetu, kaip ir tiek tos pietų istorijos.

Keletas faktų apie vienkartinius įrankius:

 

· Vienkartiniai indai gali irti iki 1000 metų.

· Dėl jų dydžio, nenuoseklių medžiagų ir formos juos sunkiau perdirbti.

· Prancūzija pirmoji uždraudė vienkartinius, plastikinius įrankius, puodelius ir lėkštes.

 

„Iš pradžių plastikiniai stalo įrankiai buvo laikomi daugkartiniais. Teksaso technikos universiteto archeologijos ir klasikos profesorius Chrisas Witmore'as prisimena, kad jo močiutė plaudavo plastikinius indus. Tačiau klestėjant pokario ekonomikai, Didžiosios depresijos ir agrarinės istorijos įskiepyti taupūs įpročiai išblėso.“

„Po dvidešimtojo amžiaus vidurio perteklius lemia, kaip dauguma gyvena“, – sako Whitmore'as. Tai, pasak jo, paskatino „išmestimo kultūrą“.

 

Ką galiu padaryti, kad planetai būtų geriau?

1.      Nešiokitės daugkartinio naudojimo stalo įrankius.

2.     Jei naudojate vienkartinius stalo įrankius, įsitikinkite, kad jie pagaminti iš biologiškai skaidžios arba kompostuojamos medžiagos.

3.     Rinkitės valgyti įstaigose, kuriose nenaudojami plastikiniai indai.

 

Rodydami sektiną pavyzdį savo vaikams, greičiausiai neturėsite jiems aiškinti daugkartinio naudojimo daiktų esmės, jiems tai savaime bus aišku. 

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
close Prekių Krepšelis

Naujos Paskyros Sukūrimas