Mažylio pirmieji dantukai ir kaip išsirinkti kramtuką?

person Autorius: TINGI PANDA list Paskelbta: Mažylių priežiūra Data: favorite Paspaudimai: 193

Pirmųjų dantukų dygimas dažnai gali tapti sudėtingu tiek kūdikių, tiek tėvelių etapu. Dažnai pirmieji dantukai mažyliams būna patys skausmingiausi, tai labai įtakoja vaiko emocijas, irzlumą.

 

Vienas pirmųjų ir pagrindinių požymių, parodantis, kad vaikui dygsta dantukai – besąlygiškas jo noras ką nors kramtyti ir graužti, o tai kelia pavojų, kad mažylis gali pagriebti daiktą aštriais kampais ir susižeisti. Tam, kad susižeidimų būtų išvengiama, mažylių kramtukai yra puiki alternatyva, palengvinanti dantukų dygimo procesą. Tačiau svarbu atsižvelgti į kramtukų pasirinkimą, siekiant užtikrinti vaiko saugumą.

 

Taigi štai keletas patarimų, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis kramtuką:

 

1. Visada patikrinkite kramtuką

 

Vienas iš svarbiausių aspektų renkantis kramtuką – saugumo mažyliui užtikrinimas. Kadangi tai yra daiktas, reikia atsižvelgti, kad kramtukas didžiąją dalį praleis mažylio burnoje, todėl jo sudėtyje negali būti jokių toksiškų medžiagų. Jokiu būdu niekada nesirinkite kramtukų, kurių sudėtyje yra BPA, PVC, ftalatai ar kitos toksiškos medžiagos, galinčios pakenkti mažylio vystymuisi ir sukelti sutrikimus.

 

2. Kramtuko tekstūra ir dydis

 

Rinkoje vyrauja begalės skirtingų kramtukų formų iš skirtingų tekstūrų, tačiau vieni populiariausių yra – silikoniniai kramtukai švelniai masažuojantys mažylio dantenas. Kramtukai privalo tinkamai stimuliuoti dantenas, kad numalšintų skausmą ir teigiamai veiktų jo emocinę būseną. Prieš renkantis kramtuką įsitikinkite, kad jis neturi jokių aštrių kampų, kurie galėtų įdurti, taip pat įvertinkite jo dydį, kad mažyliui būtų patogu laikyti kramtuką ir nereikėtų taip dažnai jo kelti nuo grindų. Vienas iš pavyzdžių – HEORSHE Silikoninis kramtukas - apyrankė, užsegus jį ant mažylio riešo, galėsite būti ramūs, kad jis išliks vietoje, o mažylis galės ramiai ir saugiai su juo žaisti.

 

3. Patvarumas

Prieš duodant kramtuką mažyliui, privalu jį atidžiai apžiūrėti ir patikrinti ar nėra jokių įtrūkimų ar plyšimų, dėl kurių galėtų kilti užspringimo rizika. Jeigu perkate kramtukus – karoliukus, įsitikinkite, kad kramtuko virvelė yra iš dvigubo siūlo arba su dvigubais mazgais.

 

4. Papildomos funkcijos

Kai kurie kramtukai gali turėti papildomas funkcijas, įvertintant skirtingus tėvelių ir mažylių poreikius. Vienas iš jų – integruoti čiulptuko segtukai, galintys apsaugoti ir nuo čiulptuko nukritimo ir kramtuko pametimo. Taip pat, aktualu žinoti, kad kai kuriuos kramtukus galima atvėsinti dedant į šaldytuvą ir vėliau duoti juos mažyliui, siekiant numalšinti dantenų keliamą deginantį skausmą ir uždegimą.

 

 

5. Stilius

Na kaip gi be jo! Dabar, kai rinkoje tiek skirtingų kramtukų formų pasirinkimų ir spalvų, išsirinkite kramtuką, kuris derės prie jūsų mažylio turimo garderobo, atspindės mažylio asmenybę, ir  kurs savitą, unikalų įvaizdį.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
close Prekių Krepšelis

Naujos Paskyros Sukūrimas