Kodėl popamokinė veikla yra reikalinga jūsų vaikui?

person Autorius: TINGI PANDA list Paskelbta: Mažylių priežiūra Data: favorite Paspaudimai: 166

Net ir šiandien tėvai vaikams dažnai daro spaudimą, kad jie geriau mokytųsi, bei surinktų kuo aukštesnius balus laikant egzaminus, tačiau nekalba apie pasiekimus užklasinėje veikloje. Be to, dėl didėjančios technologinės pažangos, vaikai mažiau sportuoja lauke, o daugiau žaidžia playstation. Stebina ir tai, kad tėvai retai skatina vaikus atrasti savo aistrą ir jos siekti. Pagrindinis dėmesys sutelkiamas tik į mokykloje gaunamus pažymius. Bet ar kada susimąstėte, ką daryti, jeigu jūsų vaikas nori būti gitaristu? O gal gimnaste ar šokėja? Jeigu taip, tai yra užuomina, jog popamokinė veikla yra vienodai svarbi norint nukreipti dėmesį į įgimtą jūsų vaiko potencialą. 

 

KAS YRA POPAMOKINĖ VEIKLA?

 

Popamokinė veikla – tai esminė visapusiško ugdymo dalis.  Tai asmenybės išlaisvinimas, padedantis sutelkti dėmesį į konkrečią veiklą ar tikslą ir atlieka pagrindinį vaidmenį vaiko vystymuisi.

 

KODĖL SVARBU DALYVAUTI POPAMOKINĖJE VEIKLOJE?

 

Dalyvavimas popamokinėje veikloje praplečia vaikų ir paauglių socialinį ratą, padeda atrasti pomėgius ir ugdo lyderystės gebėjimus. Be to, popamokinė veikla nutraukia nuolatinio mokymosi monotoniją. Ji padeda vaikams pabėgti nuo knygų ir nukreipia mintis į vaikams įdomesnius užsiėmimus, siekiant geresnio mokymosi ir tobulėjimo. Todėl svarbu, kad jūsų vaikas užsiimtų veikla, kuri atgaivina jo protą, kūną ir sielą bei sugrąžina į mokslus su dar didesniu užsidegimu ir entuziazmu.

 

 

KOKI YRA PGRINDINIAI POPAMOKINĖS VEIKLOS PRIVALUMAI?

 

1. Kūrybiškumo skatinimas.

 

Popamokinė veikla dažnai leidžia vaikams išreikšti savo kūrybiškumą ir suteikia jiems galimybę eksperimentuoti su naujomis idėjomis. Tai gali būti meno, muzikos, teatro, šokio ar kitos meno formos būreliai, kurie skatina vaikus išplėsti savo vaizduotę ir išreikšti save.

 

2. Socialinių įgūdžių tobulinimas.

 

Popamokinė veikla dažnai vyksta grupėse, kuriose vaikai bendrauja vieni su kitais. Tai padeda jiems plėtoti socialinius įgūdžius, mokytis bendradarbiauti, komunikuoti ir išmokti konfliktų sprendimo būdus. Šie įgūdžiai yra svarbūs viso gyvenimo kontekste.

 

3. Pomėgių ir gebėjimų atradimas.

 

Popamokinė veikla suteikia galimybę vaikams atrasti savo pomėgius ir gebėjimus. Jie gali išbandyti įvairias veiklas ir nustatyti, kas jiems patinka labiausiai. Tai gali padėti jiems nukreipti savo ateities interesus ir pasirinkimus tinkama linkme.

 

4. Streso ir nerimo išlaisvinimas.

 

Vaikams tenka susidurti su spaudimu ir stresu dėl mokymosi ir kitų pareigų. Popamokinė veikla gali būti puiki galimybė atsipalaiduoti, atitrūkti nuo kasdieninių rūpesčių ir atsigauti emociiškai. Tai padeda sumažinti streso lygį ir gerina bendrą vaiko gerovę.

 

 

5. Teigiamas požiūris į mokslus.

 

Popamokinė veikla gali padėti vaikams suvokti, kad mokslai gali būti įdomūs ir smagūs. Kai jie pamato, kaip tam tikros žinios gali būti pritaikytos praktiškai, tai gali paskatinti juos domėtis ir įsitraukti į mokymąsi. Taip pat aktyvus dalyvavimas popamokinėje veikloje padeda ugdyti jų kritinį mąstymą ir analitinio samprotavimo įgūdžius.

 

6. Laiko valdymo įgūdžių tobulinimas.

 

 Dalyvavimas įvairiose veiklose gali padėti vaikams tobulinti laiko valdymo įgūdžius. Jie turi mokytis planuoti savo laiką, iškelti prioritetus, kuriems darbams suteikti pirmenybę, kad galėtų derinti mokymąsi su popamokine veikla ir laisvalaikiu.

 

7. Visapusiškas vystymasis.

 

Popamokinė veikla prisideda prie vaikų visapusiško vystymosi - fizinio, emocinio, intelektualinio ir socialinio. Ji suteikia jiems galimybę plėtoti visus šiuos aspektus ir tapti geriau pasiruošusiais ateičiai.

 

 

Galiausiai, popamokinė veikla yra svarbi dėl to, kad ji padeda vaikams augti ir vystytis ne tik akademinėje, bet ir asmeninėje srityje. Ji suteikia jiems galimybę įgyti naujų įgūdžių, atrasti savo aistras ir mokytis iš patirties. Todėl šios veiklos svarba negali būti nuvertinama ir turi būti skatinama tiek šeimų, tiek mokyklų ir visuomenės lygmeniu. Tačiau neapkraukite vaiko veiklomis, siekdami, kad jie išmėgintų viską. Visur turi būti balansas, todėl kalbėkitės apie pomėgius ir padėkite vaikui atrasti savo kelią.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
close Prekių Krepšelis

Naujos Paskyros Sukūrimas