7 patarimai kurie padės vaikams lengviau grįžti į mokyklą

person Autorius: TINGI PANDA list Paskelbta: Mažylių priežiūra Data: favorite Paspaudimai: 170

Nauji mokslo metai laikomi svarbiu etapu tiek vaikams, tiek tėvams. Nauji draugai, mokytojai, namų darbai, ankstyvi rytai  ir visi kiti dalykai... Normalu, kad kuo labiau artėja rugsėjo 1-oji, tuo labiau suvokiame, kad chaosas rytais namuose prasidės jau greitai, todėl klausiame savęs, kaip tam pasiruošti? Kad palengvintume vaikų perėjimą iš vasaros atostogų rėžimo į mokyklos rėžimą, pateikiame 7 patarimus, kurie padės vaikams lengviau pasiruošti artėjantiems naujiems mokslo metams ir užtikrins gerą jų emocinę būseną.

1. Pratinkite vaikus eiti anksti miegotis ir anksti keltis.

Grįžti į mokyklos rėžimo grafiką per vieną naktį nepavyks. Todėl likus kelioms savaitėms iki mokyklos pradžios, pratinkite vaiką eiti anksčiau miegoti. Užsiimkite raminančia veikla, tokia kaip knygos skaitymas prieš miegą, kuri atpalaiduos jūsų vaikus ir leis greičiau užmigti. Rytais žadinkite vaikus anksčiau, nei įprastai ir įtraukite juos į aktyvią rytinę veiklą, kad išlaikytumėte juos budrius.

 

2. Atkurkite rutinos įpročius ir planuokite dienotvarkę.

Vasarą vaikai pripranta prie laisvės, nes gali ilgiau miegoti, neplanuoja savo dienos ir veikia tai, ką sugalvoja tuo metu. Deja, grįžus į mokyklą laisvo laiko sumažėja, todėl pratinkite vaikus planuoti savo dienotvarkę. Atstatykite praėjusiais mokslo metais buvusią rutiną. Sudėliokite laikus, kada vaikui ruošti namų darus, kada galima žaisti, o kada eiti į maudytis. Kai vaikas pripras, grįžus į mokyklą bus kur kas paprasčiau susitvarkyti su kasdieniais darbais.

3. Apribokite laiką prie išmaniųjų įrenginių.

Grįžimas į mokyklą yra puiki proga iš naujo nustatyti laiko apribojimus prie išmaniųjų ekranų. Šiais laikais, išmanusis telefonas yra tapęs priklausomybe, todėl, kad vaikui mokykloje jo trūktų mažiau, keletą savaičių iki mokyklos, ribokite laiką. Stenkitės užimti vaiką kokia nors kita veikla, pavyzdžiui darykite šeimos žaidimų vakarus, kurie atitrauks vaikų dėmesį nuo telefonų.

 

4. Mokykite vaikus valdyti nerimą

Jeigu jūsų vaikas yra linkęs jaudintis pirmąją mokslų savaitę, kalbėkitės su juo ir įtikinkite, kad nervintis yra natūralu -  net ir mokytojams.

-       Leiskite vaikams išsakyti savo baimes, palyginkite jas, pasakodami, kaip būdami vaikais jaudinotės patys.

-       Išmokykite vaiką giliai ir lėtai kvėpuoti, kad nusiramintų.

-       Aptarkite scenarijus, kurie jiems kelia nerimą. Pavyzdžiui, jei jie nerimauja, su kuo sėdėti ar pasikalbėti pirmą dieną, padėkite jiems suplanuoti strategiją ir ją parepetuokite, kad vaikai žinotų, ką daryti.

 

5. Pasitreniruokite

Jei jūsų vaikai pradeda lankyti naują mokyklą, likus savaitei ar dviem iki mokyklos pradžios pasimokykite vaikščioti ar važiuoti iki autobusų stotelės arba iki mokyklos. Jūs netgi galite žaisti mokyklos žaidimų aikštelėje! Tai sukurs linksmus prisiminimus, susijusius su mokykla, prieš pasibaigiant vasaros atostogoms.

6. Skirkite laiko pokalbiams apie saugumą

Po vasaros atostogų, vaikai gali būti pamiršę tam tikras kelio taisykles, todėl skirkite laiko pokalbiams, kad primintumėte pagrindines pėsčiųjų saugos taisykles. Supažindinkite vaikus su pėsčiųjų perėjomis ir galiojamomis taisyklėmis, akcentuokite, kad privaloma apsidairyti į abi puses kertant kelią ir pabrėžkite, kad su nepažįstamaisiais kalbėtis yra nesaugu, todėl su jais reikia elgtis atsargiai arba dar geriau - jų vengti.

 

7. Pasirūpinkite tinkama kuprine

Dažnai kuprinę vaikai renkasi tik pagal grožį, tačiau jūsų atsakomybė yra atsižvelgti ir į jos dydį, bei formuoti vaikui nešiojimo įpročius. Per sunkios arba netinkamai nešiojamos kuprinės gali sukelti raumenų patempimus, galvos ar kaklo skausmus. Todėl stenkitės rinktis tvirto, tačiau lengvo audinio kuprines, su nugaros apsauga, bei dirželiais priekyje, kuriuos susegus kuprinė prilaikys vaiko pečius ir bus išlaikoma gera laikysena.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
close Prekių Krepšelis

Naujos Paskyros Sukūrimas