Edukaciniai žaidimai kūdikiams - raktas į sėkmę

person Autorius: TINGI PANDA list Paskelbta: Mažylių priežiūra Data: favorite Paspaudimai: 144

Edukaciniai žaidimai yra svarbūs visuose gyvenimo etapuose, tačiau didžiausią įtaką jie daro kūdikiams nuo gimimo iki 6 mėnesių amžiaus dėl daugelio priežasčių. Šiame ankstyvame vystymosi etape, kūdikiai intensyviai mokosi per savo jutimus, o edukaciniai žaislai gali padėti skatinti šį svarbų sensorinį suvokimą. Be to, žaidimai su tėvais prisideda prie emocinio ryšio kūrimo, kuris yra būtinas saugumo jausmui formuoti. Edukaciniai žaislai taip pat ugdo motorinius įgūdžius, skatina kalbos vystymąsi ir moko vaikus pažinti juos supantį pasaulį. Svarbiausia, kad žaidimai šio amžiaus vaikams turi būti pritaikyti jų poreikiams ir vystymuisi, skatinant smalsumą ir aktyvumą.Koki edukaciniai žaidimai yra svarbūs nuo 0 iki 3 mėnesių vaikams?


Vaikams nuo 0 iki 3 mėnesių amžiaus
svarbiausia sukurti saugią ir komfortišką aplinką, taip pat užmegzti emocinį ryšį su kūdikiu. Šiame ankstyvame etape žaidimai dar nėra sudėtingi, tačiau jie gali padėti kūdikiui jaustis saugiai, patogiai ir paskatinti jį supančios aplinkos tyrinėjimą.

 

Švelni muzika: Ramybės ir švelnios muzikos klausymasis gali būti raminantis ir teigiamai veikiantis kūdikio emocinę būseną.

 

Švelnūs žaislai: Kūdikiai dažnai mėgsta liesti skirtingas tekstūras. Šiame amžiuje galite duoti jam švelnų žaislą su skirtingomis medžiagomis, kad padėtumėte vystyti mažylio jutiminius pojūčius.

 

Spalvų ir formų stebėjimas: Kūdikiai šiame amžiuje yra linkę stebėti ryškias spalvas ir paprastas formas. Galite parodyti jam spalvotas knygeles, kontrastines korteles, kurių pagrindinės spalvos yra balta ir juoda, nes neseniai gimę mažyliai šias spalvas mato ryškiausiai.

Mankštelė: Stiprinimo pratimai ir lankstymasis gali būti svarbūs fiziniam vystymuisi. Galite lėtai lankstyti vaiko rankas ir kojas, kad jis galėtų palaipsniui tobulinti savo judesius.

 

Kalbėjimas: Nepaisant to, kad kūdikis dar nekalba, jam labai svarbu girdėti jūsų balsą. Kalbėkite su juo ramiai ir rišliai,, nes tai padės jį nuraminti ir prisijaukinti prie kalbos garsų.

 

Glaustymas ir apkabinimas: Glaustymas ir artimas fizinis kontaktas yra labai svarbūs kūdikiui, jo emociniam vystymuisi. Apkabinimas, glostymas ar laikymas ant rankų padeda sukurti saugumo jausmą ir stiprinti ryšį su tėvais.

 

Svarbiausia prisiminti, kad šiame ankstyvame etape žaidimai turi būti labai paprasti, saugūs ir orientuoti į kūdikio poreikius. Kiekvienas kūdikis unikalus, todėl svarbiausia stebėti jo reakcijas ir jautrumą į naujus potyrius. 

 

  Koki edukaciniai žaislai yra svarbūs nuo 3 iki 6 mėnesių vaikams?

 

Vaikams nuo 3 iki 6 mėnesių amžiaus edukaciniai žaislai turėtų būti pritaikyti jų ankstyvam vystymuisi ir poreikiams. Šiame amžiuje vaikai daugiausiai tyrinėja pasaulį per savo jutimus, tokius kaip regėjimas, klausa, lytėjimas ir švelnus prisilietimas.

 

Lovytės karuselės su šviesomis ir garsiakalbiu. Kūdikiai dažnai yra sužavėti šviesos ir garsų efektais. Žaislai su leidžiamaisiais garsais, mirksinčiomis šviesomis ir pakabukais, skatina klausos ir regos vystymąsi.

 

Įvairių tekstūrų žaislai. Šiame amžiuje vaikai pradeda tyrinėti skirtingas tekstūras. Žaislai su švelniais, grubiais, šiurkščiais ir lygiais paviršiais padeda kūdikiams pažinti jutiminius suvokimus.

 

Muzikiniai žaislai: Įvairūs spalvoti žaislai, su papildomomis detalėmis ir garsiakalbiu, gerina vaiko klausos įgūdžius, skatina gerų emocijų išsireiškimą, stimuliuoja mažylio lytėjimo pojūčius.

 

Baltos ir juodos spalvos spalvos žaislai: Šias kontrastines spalvas kūdikiams atskirti lengviausia, todėl todėl žaislai su šiomis spalvomis gali padėti jiems geriau suvokti aplinką, gerinti regą ir paskatinti greičiau atpažinti kitas spalvas.·      Stimuliuoja jūsų kūdikio smegenis.

·      Lavina koncentraciją..

·      Sutelkia ir stiprina kūdikio akių raumenis.

·      Padeda ugdyti vizualinį ir erdvinį suvokimą.

·      Žaidimas tarp tėvų ir vaiko sukuria glaudesnį ryšį, padeda kūdikiui pažinti pasaulį ir  paruošia jį mokytis kalbos.

 

Svarbu prisiminti, kad kiekvienas kūdikis yra skirtingas, todėl būkite atidūs jo reakcijoms ir pasirinkite žaislus, kurie jam labiausiai patinka. Taip pat visada stebėkite vaiką žaidžiant su žaislais ir užtikrinkite, kad jie būtų saugūs ir tinkami jo amžiui.

 

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
close Prekių Krepšelis

Naujos Paskyros Sukūrimas