20 RŪPINIMOSI SAVIMI PRAKTIKŲ, MAMOMS NAUJAIS 2023 METAIS, KURIOS NIEKO NEKAINUOJA

person Autorius: TINGI PANDA list Paskelbta: ŽMOGUS IŠ "M" Data: favorite Paspaudimai: 527

Sąvoka „rūpinimasis savimi“  didžiąjai daliai mamų skamba kaip žodis KOSMOSAS. Skamba kaip kažkas neįmanomo, nepasiekiamo ir dar brangaus.. Kaip ir laikas sau, būnant mama, žmona, valytoja, technologe, mechanike ir t.t.( kitaip - žmogumi orkestru). Tiesą sakant, kartais geriausi streso mažinimo ir psichologinio, bei fizinio poilsio veiksmai yra visiškai nemokami ir gali būti lengvai įtraukti į kasdienį gyvenimą. Norėdama nuoširdžiai pasidalinti būdais kaip nemokamai atsipalaiduoti ir pabūti tik su savimi, išvardijau 20 nemokamų laiko sau būdų, tam, kad naujus 2023 metus galėtumėte pradėti „TA“ koja.

P.S Aš taip pat dar neišbandžiau visų būdų, tačiau po truputį sąraše dedu varneles. :)

1. Pasivaikščiok. Tiesą sakant, tai yra taip paprasta ir tikrai sunku patikėti, kaip kūnas ir mintys atsipalaiduoja tiesiog vaikštant. Pasivaiščiojimo metu gali klausytis podkastų, klausyti audio knygas, mėgautis mėgstama muzika, o galbūt tavo tobulas pasivaikščiojimas bus be telefono ir papildomo triukšmo, visiškoje tyloje.

 

2. Maudykis duše arba vonioje žvakių šviesoje. Tai bus tavo nemokamo SPA atmosfera.

 

3. Išjunk telefoną. Arba bent jau tam tikrą laiką paslėpk jį kitame kambaryje. Priklausomybė nuo telefono yra tikra ir nuo to kenčia dauguma iš mūsų. Sąmoningas ir dažnas atsijungimas nuo socialinių tinklų ir kitų medijų yra būtinas tiek tau, tiek tavo šeimos nariams. Nepatikėsi, bet daugiau pabendravus su savo šeimos nariais, pamatysi, kad jie visai nieko žmonės

 

4. Skaityk. Skaitymas vis dar išlieka vienu populiariausių Naujųjų metų pažadų. Ypač 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, skaitymas savo malonumui yra puikus būdas pasikrauti energijos ir atkurti ryšį su tuo mažu balsu galvoje. Viskas, ką tau reikia padaryti, tai susitarti su savimi, kad paimtum tą knygą ar žurnalą, kurio nebaigei ir tiesiog pradėtu skaityti. Visada sunkiausia yra pradėti, bet kai toji pradžia pamažu tampa įpročiu ir savaime suprantamu dalyku, užplūsta fantastiškos emocijos. Visi mes galime ir turime laiko, tiesiog noro turime per mažai. ( Nekenčiau knygų skaitymo, jausdavausi lyg pati iš savęs vagiu laiką, tačiau atėjo laikas ir suvokiau, kad jų neskaitydama atimu iš savęs galimybę tobulėti. P.S labai gera priemonė jei sunku užmigti.. Vienas skyrius ir labanakt :D)

 

5. Nusistatyk dienos tikslą. Paieškok straipsnių ar podkastų apie tikslų galią, turint daugiau žinių, kiekvienas išsikeltas tikslas tavr ves link geresnės ir orgnizuotesnės tavo versijos.

 

6. Bendrauk. Žmonių bendravimas yra būtinas laimei. Ir bet kuri moteris gali pasakyti, kad kokybiškas pokalbis su drauge nuramina sielą daugeliu atžvilgių. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad susitikimas su draugėmis, tas nuoširdus mūsų visų juokas iš mažiausių detalių, diskusijos apie tai kas buvo prieš 10 metų, atpalaiduoja ir nuramina sielą, labiau nei kažkas kitas. P.S telefonai padėti tolėliau, kad neaplankytu nemaldomas noras panaršyti soc. tinkluose.

 

7. Pratempk raumenis. Jei nesiruoši reguliariai mankštintis, tempimas yra geras būdas pradėti dieną. „YouTube“ yra daugybė internetinių raumenų tempimo video pamokų, yra būdų kaip prasitempti, netgi gulint lovoje.

 

8. Treniruotė namuose. Taip pat yra daug nemokamų internetinių video treniruočių, kurias gali žiūrėti būdama namuose. Nedaugžodžiausiu, tikrai žinai kokią didelę naudą kūnui duoda judėjimas. Pabandyk pakeisti liftą ir eskalatorių į laiptus, jei gali, ir kitais būdais „surink“ kuo daugiau žingsnių per dieną. Daugumoje išmaniųjų telefonų ir laikrodžių yra žingsnių skaičiavimo programėlės, taip gali stebėti savo judėjimą.

 

9. Medituok. Tiesiog sėdėjimas ramiai ir buvimas yra galinga meilės sau praktika. Vėlgi „Youtube“ yra gausybė video meditacijos pamokų, tiesiog atsirink kurios pamokos tau labiausiai tinka ir patinka. Nuoširdžiai rekomenduoju meditaciją, ypač jei namie neramu, jei turi neramius vaikus, tave supa ypač daug triukšmo, tai tikrai padeda "apvalyti" savo emocijas ir nurimti.

 

10. Dienoraštis. Viskas, ko tau reikia, yra rašiklis, popierius ir šiek tiek laiko. Ir ne, jums nereikia būti rašytoja. Pradėkite vesti savo dienoraštį, pavyzdžiui „laimingų dalykų sąrašas“ (praktikos, kurios priverčia jus švytėti ir kuriomis galite vadovautis visus metus). Paprastas, tačiau vertingas yra  5 minučių dienoraštis, kuris pažymi mūsų dieną šiais raginimais ryte (aš esu dėkingas už... Kas šiandien būtų puiku?... Aš esu...) ir prieš miegą (3 nuostabūs dalykai, nutikę šiandien ... Kaip galėjau padaryti šiandieną dar geresnę?). Atsižvelgdama į dėkingumą ir atskaitomybę, prisieki, kad tavo kiekviena diena bus vis geresnė ir geresnė, kai įsipareigoji kiekvieną rytą ir vakarą užrašyti šiuos klausimus dienoraštyje.

 

11. Miegok. Kiekvieno miego poreikiai yra skirtingi. Ar tu 8 valandų žmogus? 6 valandų? 9 valandų? Išsiaiškink, ko tau reikia, kad jaustumeisi gerai ir pabandyk šias valandas paversti įpročiu, taip pat, jei gali, susikurk naktinės ramybės rutiną. Be to, jei jauti poreikį ir turi galimybę pasnausk dienos metu. Būtent asmeniškai aš dariau didelę klaidą, kai sūnus nemiegodavo naktimis, aš ir žinomą nemiegodvau. O dieną, esant laisvai minutei, vietoje bent 30 min miego aš puldavau tvarkytis buities... Merginos, namai nepabėgs, o jūsų emocinė ir fizinė sveikata gali labai pablogėti. Tad, kai tik turite galimybę MIEGOKITE.

 

12. Valgyk sveikiau. Užuot pradedant  naują ir sudėtingą dietą, tiesiog pabandyk užpildyti savo lėkštę didesniu kiekiu daržovių kiekvieno valgio metu. Beabejo nepamiršk ir vaisių. Gerk daugiau vandens (labai padeda visada šalia esanti pilna gertuvė). Kontroliuok suvartojamo cukraus kiekį.

 

13. Susidraugauk su artimiausia esančia biblioteka. Jei dar to nepadarei, išbandyk daugybę – visiškai nemokamų – vietinės bibliotekos ir kitų bendruomenės centrų privalumų. Gali pasiskolinti elektronines knygas, žurnalus sau ir vaikams.

 

14. Lankykis muziejuose. Žinoma, gali pasiimti vaikus su savimi, bet visi žinome, kad muziejaus diena atskirai skamba dar fantastiškiau. Jei nenori išlaidauti bilietams, sužinoki, kuriomis mėnesio dienomis lankymasis yra nemokamas.

 

15. Klausykis muzikos. Muzika tikrai gydo ir atpalaiduoja.

 

16. Įprask apsikabinti. Į savo dienos dienotvarkę įtrauk prisiglaudimą ir tiesiog buvimą kartu. Pavyzdys: 18:15–18:30 - tavo ir vaiko(ų) glaustymosi seansas. Ir tau, ir tavo vaikui(ams) ši tradicija labai patiks. Prisilietimai ir vaikui ir suaugusiąjam yra labai svarbu.

 

17. Sujunk draugus, šeimą ir gamtą. Praleisk dugiau laiko gamtoje. „Vienas šūvis – du zuikiai“, dvigubas tikslas – kartu mėgautis mylimais žmonėmis ir nuostabiu mus supančiu pasauliu.

 

18. Susikurk tvarkymosi grafiką. Kartais organizuotumas gali padėti tavo smegenims jaustis mažiau alinamai. Beabejo gyvenimas yra užimtas, o gyvenimas su vaikais dažniausiai yra netvarkingas, arba tvarkingas laikinai. Taigi, užuot imdamasi didžiulio sutvarkymosi projekto, pabandyk nustatyti žadintuvą ir trumpais spurtais sutvarkyti, ir pažiūrėk, ką gali padaryti per trumpą, sutelktą laiką. Darbus kuriuos reikia nuveikti buityje surašyk į grafiką ir juos vykdyk būtent pagal jį, pamatysi, jog nebūtina per vieną dieną sutvarkyti visko ir neturėti laisvo laiko sau. Žinoma įtrauk ir vaikus, kad jie mokytųsi tvarkytis.

 

19. Gilinimasis į draugus, šeimą ir save. Ar pameni tuos apmąstymų klausimus, kuriuos minėjau 10 žingsnyje? Tokius pačius klausimus gali gvildenti ir užsirašinėti šeimos rate, ar su draugais, draugėmis. Tai ne tik padės jaustis išgirstai ir atsakingesniai už savo tikslus, bet ir tapsi artimesnė tiems, kuriuos mylite. Gilus ryšys su aplinka, gali padėti dar labiau mylėti save.

 

20. Užsiregistruok internetiniam iššūkiui. Norint turėti labiau struktūrizuotą Naujųjų metų rūpinimosi savimi dienotvarkę, yra daugybė sveikatos ir gerovės iššūkių internete. Iššūkių įgyvendinimas padidina pasitikėjimą savimi ir norą atrasti ir įgyvendinti naujus iššūkius.

 

Pabaigai noriu pasakyti, kad visos mes esame skirtingos, bet tuo pačiu ir labai panašios ir poreikiai mūsų labai panašūs, žemiški. Tad, linkiu tau rasti būdus, kurių dėka galėsi atsipalaiduoti ir prisiminti, jog jei ir esi mama (žmogus orkestras) , niekas tau už tai medalio nepakabins, ir nepakabins, net už tai, kad grindis plausi kasdien. Prisimink jei mylėsi save, tave mylės ir kiti

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
close Prekių Krepšelis

Naujos Paskyros Sukūrimas